Продужени боравак ПДФ Штампа Ел. пошта

Милка Савић, проф. разредне наставе

Драгана Даниловић, проф. разредне наставе

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

Наша  школа почев од школске 2008/2009. организује облик продуженог дневног рада са ученицима  првог, другог и трећег разреда. Рад са децом се одвија  у две групе (у зависности од смене ученика). Са њима раде два учитеља (професора разредне наставе) у сарадњи са педагогом, психологом и осталим наставницима. Две групе које учествују у овом облику рада броје 30 ученика са малим варијацијама .

Ученици који часове редовне наставе похађају у поподневној смени,  у просторије продуженог боравка долазе пре подне у 730 раде домаће задатке, вежбају усвојено градиво и продубљују постојеће знање, реализују слободне активности, а затим одлазе на часове редовне наставе.

Ученици који часове редовне наставе  похађају у преподневној смени, долазе у боравак после часова  и заједно са претходном групом укључују се у реализацију слободних активности. Када  прва група одлази на  редовну наставу, друга  група приступа изради домаћих задатака, односно вежба градиво и поново се укључује у реализацију слободних активности.

Исхрана ученика обухвата  два оброка : ужину и ручак који обавезно садржи супу, главно јело и десерт.

Слободне активности обухватају традиционалне дечје  и спортске игре у школском дворишту и фискултурној сали, шетње градом, бедемом, игре у парку, гледање дечјих емисија, играних филмова, креативне игре са техником цртања, сликања, квизови знања, драматизација текста и сл.

У реализацију слободних активности укључене су и посете различитим културним , образовним и спортским институцијама, музејима, позориштима и сл.

Цена продуженог  боравка у току ове школске године износи 200,00 динара дневно.

ДНЕВНЕ АКТИВНОСТИ

ВРЕМЕ

I ГРУПА

II ГРУПА

ПРЕ ПОДНЕ

ОКУПЉАЊЕ И ДОРУЧАК

РЕДОВНА  НАСТАВА

ИЗРАДА ДОМАЋИХ ЗАДАТАКА И ВЕЖБАЊЕ

IV ЧАС

СЛОБОДНО ВРЕМЕ (ПО ПОТРЕБИ И ДАЉИ РАД)

СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ

РУЧАК

ПРИПРЕМА ЗА ОДЛАЗАК НА РЕДОВНУ НАСТАВУ

ПРИПРЕМА ЗА ИЗРАДУ ДОМАЋИХ ЗАДАТАКА

РЕДОВНА  НАСТАВА

ИЗРАДА ДОМАЋИХ ЗАДАТАКА И ВЕЖБАЊЕ, УЖИНА

ПОСЛЕ  ПОДНЕ

СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ

IV ЧАС

Више информација  у учионици бр. 3 (поред стоматолошке ординације).