ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ 2018 ПДФ Штампа Ел. пошта

Пробни Завршни испит обавиће се у петак, 13. и суботу, 14. априла 2018. године.

13. априла 2018. године ученици ће решавати тест из математике у периоду од 1200 – 1400 часова, а у суботу 14. априла 2018. године решава се тест из српског језика од 900 – 1100 а после тридесетоминутне паузе у 1130 -  1330 комбиновани тест.

- пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом;

- на пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета;

- на пробном испиту ученици ће анонимно попуњавати упитник;

- резултати са завршног испита се не претварају у оцене ученика и не служе за оцењивање ученика;

- резултате са завршног испита наставници треба да користе у планирању активности за припремање ученика за завршни испит;

- ученици ће у два дана радити три теста (13. априла 2018 – тест из математике, након чега ученици анонимно попуњавају упитник, 14. априла 2018. тест из српског, односно матерњег језика и комбиновани тест, са паузом од пола сата између два двосатна термина).