Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017. годину ПДФ Штампа Ел. пошта

У оквиру пројекта Владе РС „Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017. годину“, највећи део средстава биће утрошен за финансирање набавке и доделе уџбеника за ученике кориснике новчане социјалне помоћи.

Сходно томе,  потребно је да најкасније до 23. маја 2016. године о овој могућности буду обавештени родитељи односно старатељи ученика.
Заинтересовани родитељи односно старатељи треба да се пријаве одељењским старешинама најкасније до 24. маја 2016. године.
Поред пријаве за бесплатне уџбенике родитељи треба да доставе школи потврду надлежног органа социјалне заштите да су корисници новчане социјалне помоћи, као и писану сагласност да школа може да обрађује те податке. Без достављене потврде неће моћи да се оствари право на бесплатне уџбенике.