"Заједно смо једнаки" ПДФ Штампа Ел. пошта

У петак 19. маја двадесет ученика одељења 74 и 84 учествовало је на манифестацији "Заједно смо једнаки" коју је организовала Канцеларија за младе у Чачку а подржао UNICEF.

Циљ манифестације у којој је учешће узела већина спортских клубова и неколико школа из Чачка је била промоција родне равноправности и равноправности девојчица у спорту.  Са градског трга је послата је порука да свако има право на слободу избора и занимања, као и да насиље није допустиво.

Ученици су исписивали поруке о родној равноправности и борби против насиља. Девојчице из спортских клубова разбиле су предрасуде и показале да и оне могу бити успешне у традиционално мушким спортовима. Наши ученици имали су прилику да се опробају у различитим спортовима а дечаци су у оквиру акције "Буди мушко - скувај нешто" припремали палачинке девојчицама.