Дани Вука Караџића - литерарни конкурс ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

за ученике основних и средњих школа са територије Моравичког округа

Литерарни конкурс је део манифестације „Дани Вука Караџића“ у оквиру које ће бити реализован стручни скуп – саветовање Вукова реформа из угла језика, књижевности, теологије.

ТЕМЕ КОНКУРСА:

Млађи разреди:

1. Народни обичаји који се чувају у мојој породици
  2. Живот исказан народним пословицама
  3. Омиљено дело народне књижевности

Старији разреди:

1. Лепе речи су кратке и лако их је изговорити, али њихов одјек је бескрајан
  2. Језик је једини живи сведок од када постојимо (Матија Бећковић)
  3. Оловка и(ли) компјутер
  4. Да се права истина дозна, треба чути два звона (Добро је знати шта људи мисле и говоре, али не треба свакога гонити који што противно рекне. Особито људе који, по несрећи, имају право, Вук Караџић)

Средња школа:

1. Језик наш насушни
  2. Свако се дрво по роду свом познаје
  3. На језику и традицији почива идентитет
  4. Немој дозволити језику да грми ако ти срце шапуће
  5. Матерња мелодија у мојој души

Циљеви конкурса су: подсећање на значај целокупног рада Вука Караџића у области језика и народне књижевности као темеља за развијање културе; познавање вредности сопственог културног наслеђа; развијање потребе да се културна баштина негује и унапређује; подстицање ученика на самостално стваралаштво.

Прозне, поетске и есејистичке радове штампане ћирилицом и потписане пуним именом и презименом у три примерка слати на адресу:

Основна школа „Вук Караџић“

Цара Душана 25

32000 Чачак

или на имејл адресу: os.vkaradzic_ Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Уз радове послти и следеће податке: разред, име школе, адресу, место и име ментора.

Рок за слање радова је 10. 5. 2017. године.

Уручивање награда планирано је за 24. 5. 2017. године на Дан Светих Ћирила и Методија (Дан словенске писмености и културе код православних народа).