Ликовна радионица - Тршић ПДФ Штампа Ел. пошта
У организацији Министарства културе и Министарства спорта и науке  одржан је 40. Ђачки Вуков сабор у Тршићу од 18.  до 21. маја 2011. године.
Током трајања сабора организована је ликовна радионица за ученике основних и средњих школа који су одабрани преко јавног конкурса у Србији и Републици Српској. У радионици је учествовало 10 ученика средњих и 10 ученика основних школа из целе Србије и Републике Српске. Након завршетка радионице отворена је изложба насталих цртежа и слика и додељене су прве награде у категорији основаца и средњошколаца. Ученица наше школе Лена Миловановић VIII4  је првонаграђена у категорији основаца чиме је изборила право учешћа у ликовној колонији која ће бити одржана током лета у Тршићу. Ученицу је пратио професор Велимир Милићевић.