СПОРТ у школи
"Вук Караџић"

У савременом начину живота, где су лоше животне навике, све мање времена има за спорт. Деца се све мање баве спортом, док већи део дана проводе уз рачунар и телефон. Деца се лоше хране и имају неправилно држање тела. Чак 70 % ученика је недовољно активно. Да бисмо све променили потребан је велики труд родитеља и наставника. Наставници физичког васпитања наше школе организују све врсте активности како би ученици схватили важност и потребе здравог начина живота и бављења спортом. Већ годинама ученици освајају бројна места на такмичењима у рукомету, кошарци, одбојци, атлетици, стрељаштву, стоном тенису, шаху, фудбалу и осталим спортовима. Трудимо се да приближимо сваком ученику важност и начин рекреативног бављења спортом. Узели смо учешће на свим спортским манифестацијама у граду. У школи раде и секције за заинтересоване ученике у спортовима.

Актив наставника физичког васпитања

Окружно такмичење у атлетици

У уторак, 2. априла 2019. године, на теренима СЦ „ Младост“, одржано је окружно такмичење у атлетици на коме су учествовали ученици који су се пласирали прошлог уторка на општинском такмичењу и постигли следеће резултате :

• Вукашин Вељовић 8/4 је освојио друго место у дисциплини трчање на 100 м
  • Алекса Јовић 8/1 је освојио прво место у дисциплини трчање на 800м
  • Теодора Павловић 6/3 је освојила прво место у дисциплини трчање на 600 м
  • Кристина Ђуровић 4/2 прво место у дисциплини скок у даљ

Сви ученици који су освојили прва места су се пласирали на следећи ниво такмичења.

Честитамо ученицима на постигнутим разултатима.

Успешни и у атлетици

У уторак, 26. марта 2019. године, на теренима СЦ „ Младост“, одржано је општинско такмичење у атлетици. Ученици наше школе су и овога пута учествовали и освојили запажене резултате:

• Вукашин Вељовић 8/4 је освојио прво место у дисциплини трчање на 100 м
  • Алекса Јоцић 8/1 је освојио прво место у дисциплини трчање на 800м
  • Теодора Павловић 5/2 је освојила прво место у дисциплини трчање на 600 м
  • Катарина Нина Палуровић 8/4 треће место у дисциплини трчање на 100 м

Честитамо ученицима на постигнутим разултатима.

Велики успех младих кошаркаша - бронза
на Републичком такмичењу

Нижу се успеси и пехари младе екипе кошаркаша из Основне школе „Вук Караџић“.

Последњи у низу успеха је победа на Међуокружном такмичењу и треће место на Републичком такмичењу у Кладову.

Овом такмичењу претходило је Општинско и Окружно такмичење. На Општинском такмичењу савладане су најјаче екипе ОШ „Драгиша Мишовић“ и ОШ „Филип Филиповић“ из Чачка. На Окружном такмичењу победили су тимове ОШ „Краљ Александар“ из Горњег Милановца и ОШ „Милан Благојевић“ из Лучана.

Тим је предводо наставник Срђан Парезановић, а чинили су га Сергеј Срећковић (капитен), Ђорђе Златановић, Вељко Вујовић, Андрија Коларевић, Павле Секулић, Давид Станкоски, Стефан Крстић, Божидар Лакушић, Лазар Јовановић, Филип Николић и Ђорђе Петровић.

ОШ „Вук Караџић“ наставља да ниже спортске успехе, баш као и успехе на такмичењима у знању.

Општинско такмичење из рукомета

На општинском такмичењу из рукомета, ученици наше школе освоји ли су III место. Такмичење је одржано 13.11.2017. године у основној школи у Прељини. Ученици наше школе су елиминисали екипу из ОШ "Филип Филиповић", а затим су поражени од домаћина (Прељине).

Нашу школу су представљали:
- Немања Павловић, 8/3
- Мане Радовановић, 8/3
- Топлица Грбовић, 8/3
- Виктор Ћурчић, 8/3
- Ђорђе Павловић, 8/3
- Филип Павићевић, 8/1
- Владимир Радичевић, 7/1
- Лука Петронијевић, 8/1
- Урош Перишић, 6/1
- Лука Ђуришић, 6/1
- Милош Прлић, 6/5
- Вукашин Јовановић

Велики успех ученика ОШ „Вук Караџић“ на кросу РТС-а

На теренима СЦ „Младост“ 11.05.2018.године одржан је крос РТС-а у 10 часова.

Сви ученици чачанских основних и средњих школа као и предшколских установа узели су учешће на кросу.

Екипно смо заузели највише првих места у рангу основних школа на територији Општине Чачак.

Добили смо два пехара: један за најмасовнији одзив ученика, а други за екипни успех ученика.

• Директор Милко Иконић и проф.физичког Мица Савковић одушевљено показују колегама два златна пехара, поносни на своје ученике.
  • Женска кошаркашка екипа наше школе сјајно нас је представљала на утакмици у Заблаћу.
  • Проф.физичког Мица Савковић и проф.физике Олга Дукић успешно су реализовали час корелације физике и физичког васпитања.
  • У оквиру пројекта "Покренимо нашу децу" обављен је физијатријски систематски преглед - дијагностика деформитета кичменог стуба са прегледима стопала.
  • Екипа наших пионирки која је нашу школу представљала на међуокружном такмичењу.
  • Наше пионирке су заслужно понеле пехар јер су освојиле прво место на општинском такмичењу.
  • Манифестација - Заједно смо јаки - промоција родне равносправности и равноправности девојчица у спорту.